Gerek ve stíhačce opět mezi nejlepšími: Po kariéře opět v elitním desátém

Anterselva – Slovenská biatlonistka Jana Zvařičová obsadila v stíhacích závodech 6. kola Světového poháru v italské Anterselva 7. místo. Už 25. triumf v kariéře doprovázel na 10 km trati Bělorusku Darja Domračevová, absolutní suverénka, kdy Rusku Dariu Virolajnenovú odsunula na druhou příčku o 1: 21,0 min a třetí Finka Kaisa Mäkäräinenovú o 1: 29,0 min.

Domračevová se podařil stejný husarský kousek jako Němci Schempp, kdy se z vítězství v SP těšila potřetí za sebou. V průběžném hodnocení SP zůstala na čele Finka Mäkäräinenová.

Zvařičová své příznivce v pátek potěšila nejlepším kariérním výsledkem, obsadila čtvrté místo a od nejrychlejší Běloruská Domračevová strávila 55 sekund.Před sebou měla po startu i Finka Mäkäräinenovú a Němku Dahlmeierovú, za sebou konvoj dalších. Předpokládalo se, že ztráty se zanedlouho od třetího do 13.


místa smažou a opět to bude v slunečném optimálním počasí zejména o rychlosti a přesnosti střelby.

První střelba vleže byla důležitá hlavně v tom, že Domračevová ubyly síly na Jeden trestný okruh, Mäkäräinen i na dvou. Jana Gereková šla hladce, utekla z dráhy, ale jiní ji tlačili. Domračevová náskok po druhé ‘ležke’ narostl až na 39,0 sekundy a skvělou mušku si udržela i Zvařičová na 4. místě.

Druhá polovina tratě se dvěma stojkovými střelbě už prostěradlo 160×80 přinesla pro Zvařičová komplikaci, čtvrtý a pátý terč Na prvním stánku nebyl nakloněn a ze čtvrtého řádku se posunul na 11.místo. Naopak. Domračevová na čele působila neustále perfektně a před druhou Ruskou Virolajnenovou si vytvořila téměř minutový náskok ((+50,1). Perfektně zvládla i závěrečnou ‘stojku’ a konkurenci zdolala při 25. vítězství v kariéře o více než jednu třídu. Napodobila ji i Zvařičová (celková střelecká bilance 0-0-2-0) a protože mnohé další před ní kupil chybu na chybu, posunula se průběžně na 7. místo a na něm i dofinišovala do cíle.

Další dvě slovenské biatlonistky Martina Chrapánová (2-1-1-1) a Terezie Poliaková (1-1-2-1) nastoupili do stíhačky s šancí bodovat do SP, s větší u Chrapánová po 38. místě ve sprintu.Závody jim nevyšly podle přání, Chrapánová mrzela zejména úvodní střelba vleže se dvěma chybami a Poliakova první ‘stojka’ také se dvěma trestnými okruhy.