Azerbajdžanci začínajú hrať ako Chorváti, varuje Pešice

Že Azerbajdžan nebude pre českých reprezentantov jednoduchým súperom, potvrdzuje aj bývalý reprezentačný kouč Josef Pešice, ktorý utorkového soka sledoval pri sobotňajšom víťazstve 1: 0 nad Nórskom. Na tímu je podľa neho už badateľný vplyv trénera Roberta Prosinečkiho a hra Azerbajdžancov sa začína podobať tej chorvátskej.

“Prejavuje sa práca trénera Prosinečkiho. Zdalo sa mi, že už sa ich futbal podobá tomu, aký hrajú Chorváti, “ povedal Pešice v rozhovore s novinármi v Ostrave, kde sa český tím pripravuje na utorňajší zápas.

Jeden z najlepších chorvátskych hráčov histórie predovšetkým spevnil azerbajdžanskú defenzívu. “Ich sila je hlavne v obrane, hrajú z hlbokého bloku a potom využívajú toho, že sú rýchli a technicky dobre vybavení.V protiútokoch sú veľmi nebezpeční. Ak sa dostanú do vedenia, tak je to potom s nimi veľmi ťažké, “ vyhlásil Pešice.

Chválil najmä stopérsku dvojicu Maxim Medvedev, Sarat Sadygov, ktorá patrí k pilierom defenzívy Karabachu, s ktorým sa v tejto sezóne stretli Plzeň a Liberec. “Obaja stopéri boli výborní, dôrazní, tvrdí a udržali Nory na uzde.


Vôbec celá obrana pracovala dobre, “
uviedol Pešice.

Práve Medvedev dal jediný gól zápasu s Nórskom. ” Bolo to po štandardnej situácii, kedy to Nóri zle dohrali. Mysleli si, že je po nebezpečenstve, išli von, ale lopta sa im tam vrátil a bol z toho gól. Ale inak pri standardkách nemal Azerbajdžan prevahu.Hral je stereotypne a bez prekvapení, “ všimol sa český pozorovateľ.

Aj pre šestašedesátiletého trénera, ktorý pred tromi rokmi viedol národný tím v troch zápasoch po odchode Michala Bílka, je prekvapením, že je Azerbajdžan zatiaľ stopercentná. “Málokto čakal, že po dvoch zápasoch budú mať šesť bodov. V zápase s Nórskom ale ukázali svoju silu. V danej konštelácii môžu byť veľmi nepríjemným súperom. Určite to bude ťažký zápas, “ povedal Pešice.

” Kvalifikácia na svet je dlhá a rozhodovať sa bude až v závere. Pre nás je ale určite dôležité Azerbajdžancov zastaviť a získať tri body. Možno je chlapci nemusia získať futbalovo, ale musí ich vybojovať a vyhrať za každú cenu, “ dodal.

Viac informácií o detskom nábytku: banaby