Hlohovec v Kristianstad s prohrou o sedm branek

Kristianstad – Házenkáři HC Sporta Hlohovec podlehli v prvním zápase 1. kvalifikačního kola Poháru EHF 2012/2013 na palubovce švédského IFK Kristianstad 24:31 (9:13) a zkomplikovaly si své vyhlídky na postup. Svěřenci trenéra Martina Liptáka budou moci odčinit prohru a smazat sedemgólové manko v domácí odvetě, která je na programu příští týden v sobotu (15. 9.) se začátkem o 18:00 ve sportovní hale na Zábraní.

Úspěšnější z dvojice Hlohovec – Kristianstad se v 2. kole kvalifikace Poháru EHF setká s dalším švédským týmem Eskilstuna Guif (13./14. 10. – 20./21. 10. 2012).

v bouřlivé atmosféře začala lépe Sporta, otevřela brankový účet duelu zásluhou Durise již v 1. min.Ostré spojky domácích Madsen, Gudmundson a Martinovič však otočili skóre na 4: 1. Hosté se těžko prosazovali proti robustní obraně, nedařilo se především spojkám Mazurovi, Holdoš a Balážovi. Kristianstad si po rychlých protiútocích utvořil náskok, v 23. min vedl 11: 5. Hlohovec v závěru poločasu snížil na 9:12, když zabraly zejména Ďuriš se zátkou.

Slovenský vicemistr přežil po přestávce oslabení o dva hráče (11:15), avšak další vyloučení hráčů Sporty přinesly týmu IFK rozhodující náskok – v 44. min 23:13. Navzdory nepříznivému stavu hosté zabojovali, snížili rozdíl na 6 branek.V závěru mohli ještě zkres z vedení Švédů, ale dvakrát přišli o míč po verdiktech rozhodčích a nakonec prohráli 24:31.
IFK Kristianstad (Švéd.) – HC Sporta Hlohovec (SR) 31:24 ( 13: 9)
Sestava a góly Hlohovce:
Olejár, Žernovice, Kašťák – Mazur, Takáč, Cibulka 1, Laho, Holdoš, Maroš Baláž, Miženko, Ľ. Ďuriš 7, Kasagranda 2, S. Mažár 2, F. Zaťko 6, Dudáš 3, Tallo 3
Pok. hody: 5/5 – 0, vyloučení: 6 – 7 Rozhodčí: Liachovičius a Gecevičius (oba Lit.), 2905 diváků
Martin Lipták (trenér Hlohovce): “Do přestávky jsme měli velmi dobrou obranu s brankářem Žernovice. Problémy nám dělalo prosadit se přes pevnou postavenou obranu domácích. Museli jsme měnit sestavu, na palubovku se dostali vzrůstem nižší hráči.Ve druhém poločase jsme hráli příliš často v oslabení, ale dokázali jsme snížit náskok soupeře. Kristianstad je u nás doma zdolateľní. Nebýt mnoha technických chyb vyplývajících z tlaku v oslabení, výsledkem mohla být prohra o 2 – 3 góly. Pokud bude v odvetě plná hala, Švédové to nebudou mít jednoduché, zabojujeme minimálně o vítězství. “