Hrbatý prohrál s Massúom, Chile vede už 2: 0

Rancagua – Po pátečních dvouhrách souboje 1. kola světové skupiny Davisova poháru přehrávají Slovenské tenisté v chilské Rancagua s domácím týmem 0: 2. Po Michalovi Mertinak, který podlehl Fernandu Gonzálezovi 6: 7 (5), 6: 7 (3), 3: 6, prohrál svou úvodní dvouhru i Dominik Hrbatý.

Slovensk & aacute; jednotka po téměř & scaron; čtyřech hodin & aacute; ch antuka & eacute; ho boje nestačila na dům & aacute; cu dvojku Nicolase Mass & uacute; a 7: 6 (5), 3: 6, 1: 6, 6: 7 (4). Spousta & yacute; měl zejm & auml; ve & scaron; čtvrtý setu několik možnost & iacute; na zvrat, ale v rozhoduj & uacute; cích momentech jeho s & uacute; per lep & scaron; í pod & aacute; val a měl i více & scaron; Taste při omezeném & yacute; ch outoch z rakety Slov & aacute; ka.Spousta & eacute; ho hru v & yacute; rázně limitovalo zranění pravé ruky, kter & eacute ;, jako s & aacute; m řekl, pociťoval zejm & auml; při servisu, ale také bekhend od z & aacute; kladné čáry. Setkání Chile – Slovensko pokračuje v sobotu od 23.00 h SEČ & scaron; tvorhrou, v níž by se na z & aacute; klad losu měli představit stejn & iacute; akt & eacute; ri, jak v pátků & yacute; ch dvouhry & aacute; ch. Na chilské straně olympijských & iacute; & Scaron; AMPI & oacute; ni z At & eacute; n 2004 Gonz & aacute; lez s Mass & uacute; em a na slovenské finalisté Davisova poh & aacute; ra z minul & eacute; ho roku spousta & yacute; s Mertin & aacute; kom. Pokud Chilané uspěje & uacute; iv sobotňaj & scaron; í & scaron; tvorhre, post & uacute; Pá do & scaron; tvrťfin & aacute; le.Svěřenci zastupuj & uacute; cího slovensk & eacute; ho kapit & aacute; na Tibora T & oacute; tha potebuj & uacute; na eventu & aacute; ln postup vyhrát & scaron; tvorhru i obě nedeľňaj & scaron; í dvouhry.

Chile – Slovensko 2: 0 po pátků & yacute; ch dvouhry & aacute; ch

Fernando Gonz & aacute; lez – Michal Mertin & aacute; k 7: 6 (5), 7: 6 (3), 6: 3 za 149 min & uacute; t
Mertin & aacute; k (173. v ATP Entry) předvedl před zaplněnou ar & eacute; nou Medialuna (12 000 lid & iacute;) v & uacute; loze téměř outsidera proti vysokofavorizovan & eacute; mu s & uacute; pérové ​​v & yacute; born & yacute ; v & yacute; kon. Za cel & yacute; z & aacute; pas jen dvakrát & aacute; t ztratil svůj servis, zahrál 11 es a měl 70% & uacute; spe & scaron; nost I. podání, přesto neuhral ani set.Považskobystrick & yacute; rod & aacute; k kromě in & eacute; ho doplatil na nevyužité & eacute; brejkbaly, když ze sedmi možnost & iacute; využil na zisk s & uacute; pérové ​​podání jen jednu.

V & uacute; vodném setu 26 ročn & yacute; Slov & aacute; k sebral o rok star & scaron; ímu Chilané podání v pátém gamu, ale vz & aacute; p & auml; t & iacute; ztratil své a bylo 3: 3. Set dospěl do tie-break, kter & yacute; Chilan vyhrál těsně 7: 5. Ani ve druhém setu se obraz velmi nezměnil. Oba hr & aacute; zda si vyhr & aacute; vali svá podání, přičemž Slov & aacute; k byl vždy o krok vepředu. Za stavu 6: 5 měl Mertin & aacute; k při podán & iacute; Gonz & aacute; lezet 2 setbaly, ale nevyužil je. V tie-break už cz & uacute; sen & yacute; Chilan op & auml; ť dominoval, tentokrát v poměru 7: 3.V do třetice vyrovnaném třetím setu Mertin & aacute; k ztratil své podání za stavu 3: 4, když po jedné ze skvěl & yacute; ch v & yacute; men poslal míček těsně mimo dvorce. Gonz & aacute; lez už pak z & aacute; pas dopod & aacute; val do v & iacute; tažné & eacute; ho konce, když proměnil & uacute; spe & scaron; n & yacute; m volejem na síti hned prvn & yacute; mečbol. Mertin & aacute; k prohrál v Davisově poh & aacute; ri dvouhru po & scaron; čtvrtý & yacute; jednou (bilance 4: 4), ale v & yacute; konem nezklamal.

Nicolas Mass & uacute; – Dominik spousta & yacute; 6: 7 (5), 6: 3, 6: 1, 6: 4 za 239 min & uacute; t V kvalitním setkat & iacute; plném dluh & yacute; ch v & yacute; men brejků spousta & yacute; (19. v ATP Entry) prvn & yacute; kr & aacute; t svého Chilský & eacute; ho s & uacute; pera v pátém gamu I. setu, ale Mass & uacute; ovi se vz & aacute; p & auml; t & iacute; vydařil rebrejk na 3: 3.Slov & aacute; k byl na pomalé antuce zpočátku & uacute; tečné & scaron; & iacute ;, ale Chilan se dobře br & aacute; nil a set dovedl do tie-break. V něm vedl Mass & uacute; (55.) už 4: 1, přesto si dříve & eacute; dějství prip & iacute; sal na konto spousta & yacute ;, když tie-break vyhrál těsně 7: 5. V druhém setu spousta & yacute; nezachytil & uacute; vod. Mass & uacute; začal hrát Agres & iacute; vní & scaron; í a zlep & scaron; il i servis. V & yacute; sledkem bylo r & yacute; zrychlenì vedení 4: 0. Potom 28letý & yacute; Slov & aacute; k, kter & yacute; nast & uacute; pil na z & aacute; pas s bolestmi v pravém rameni, zabojoval a zn & iacute; žil na 3: 4.V d & ocirc; ležíte & ocirc; smom gamu v & scaron; pokud Mass & uacute; podržel svůj servis a když vz & aacute; p & auml; t & iacute; s & uacute; pera třet & iacute; kr & aacute; t v tomto setu brejků, z & iacute; skal ho v poměru 6: 3.

Tret & iacute; set byl často pfieru & scaron; ovan & yacute; r & ocirc; znymi o & scaron; etfiení, co víc zahrálo do kar & aacute; t Chilané. Slovensk & yacute; tenista si nechal mas & iacute; rovat rameno, p & ocirc; sobil unaven & yacute; m dojmem a nedotahovat do konce dobře rozehrát & eacute; v & yacute; měny. Body přib & uacute; dali na stranu Mass & uacute; a, kter & yacute; stabilně dobře pod & aacute; val. Od stavu 1: 1 slovensk & yacute; hr & aacute; č nez & iacute; skal už ani gem a dům & aacute; ci tenista za b & uacute; rliv & yacute; ch ů & aacute; ci & iacute; publika vyhrál set hladce 6: 1.Ve & scaron; čtvrtý setu se spousta & yacute; pok & uacute; sil o zvrat.

Po třetím brejku se ujal vedení 4: 2, ale vlastn & yacute; mi chybami n & aacute; skok r & yacute; rychle ztratil. Za stavu 6: 5 slovensk & yacute; tenista Mass & uacute; a při jeho servisu přitlačil. Dostal se k setbalu, ale pak zahrál WD & yacute; out, Mass & uacute; se vyhrabal ze & scaron; lamastiky a propracoval k tie-break. I v něm byl bratislavský & yacute; rod & aacute; k & uacute; tečné & scaron; & iacute ;, ale v rozhoduj & uacute; cích okamžicích hrál míčky těsně za vymezení & eacute; části dvorce. Mass & uacute; za stavu 3: 4 nejprve zlikvidoval minibrejk slovensk & eacute; ho s & uacute; pera a pozd & ocirc; r 13. esem proměnil prvn & yacute; mečbol. Vz & aacute; jemn & uacute; bilanci s spousta & yacute; m si 26letý & yacute; Jihoameričan vyrovnal na 2: 2.V Davisově poh & aacute; ri si nadále zachoval dům & aacute; cu neporazitelnost. Slovensk & yacute; tenista ve svém 33. singlovém z & aacute; pase v DP prohrál pouze podesáté.