Slovanisti půjdou v létě na dvě soustředění: Příprava od 12. června, sedm přípravných zápasů

BRATISLAVA – Na fotbalistů ŠK Slovan Bratislava čeká kromě domácích podmínek letní příprava na nastávající soutěžní ročník 2015/2016 iv Rakousku a Česku. Úvodní sraz hráčů je v pátek 12. června o 9:00, následuje první tréninková jednotka, v plánu bronzového mužstva Fortuna ligy z uplynulé sezony jsou dvě soustředění v zahraničí i turnaj. Informuje oficiální web bratislavského klubu.

Na úvod svěřenci šéfa realizačního týmu ŠK Slovan Dušana Tittela (v oficiálních ligových zápisech o utkání je však uveden jako hlavní kouč Ján Švehlík, pozn.) Odehrají přátelský duel v Partizánskem proti štvrtoligového FK TEMPO u příležitosti 75 let od založení místního fotbalového klubu. Toto setkání se uskuteční v sobotu 13. června v 15:00.Hráči Slovanu absolvují první ze zmíněných soustředění v tréninkovém centru Melk v Rakousku od 15. do 20. června: v rámci tohoto pobytu nastoupí proti třetímu týmu nejvyšší srbské soutěže FK Čukarički (16. 6.) a následně i proti Albánie vicemistra FK Kukës (18 . 6.), v tomto případě může ještě přijít ke změně soupeře.

Po návratu z Rakouska se “hajní” doma nezdrží dlouho , už v termínu 22. – 27. června absolvují další soustředění, tentokrát v ČR: dějištěm bude tréninkové centrum Ratboř. Fotbalisté Slovanu si během něj změří síly se dvěma českými kluby nejvyšší soutěže FK Mladá Boleslav (23. 6.) a Vysočinou Jihlava (24. 6.).Před návratem domů se “slovanisti” ještě zúčastní turnaji Ministerský pohár v českých Čelákovicích, kde nastoupí v sobotu 27. června nejdříve proti SK Slavia Praha a pak podle výsledku se “sešíváním” v ten samý den v odpoledním finále (16:45) nebo v duelu o 3. místo (15:00) proti jednomu z dvojice FK Jablonec – FC Zbrojovka Brno.

Od července už na ŠK Slovan Bratislava čeká příprava v domácích podmínkách a také povinnosti v pohárové Evropě – prvním předkole Evropské ligy 2015/2006 (termíny: 2. a 9. července). Jméno soupeře se “hajní” dozvědí při losu 22. června.

Přípravné zápasy Slovanu:

  • 13. června: FK TEMPO Partizánske (IV. liga) – ŠK Slovan Bratislava (15:00, přátelský zápas u příležitosti 75. výročí fotbalu v Partizánskem)
  • 16.června: ŠK Slovan Bratislava – FK Čukarički (Srb.), v rámci soustředění v Rakousku
  • 18. června: ŠK Slovan Bratislava – FK Kukës (Alb.- v úvahu přichází i změna soupeře), v rámci soustředění v Rakousku
  • 23. června: ŠK Slovan Bratislava – FK Mladá Boleslav (ČR, Třemošnice, 18:00), v rámci soustředění v Česku
  • 24. června: ŠK Slovan Bratislava – Vysočina Jihlava (ČR, Žďár nad Sázavou, 18:00), v rámci soustředění v Česku
  • 27. června: ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha (ČR, Čelákovice, 9.45 h), v rámci turnaje Ministerský pohár v Česku
  • 27. června: ŠK Slovan Bratislava – ??? (Čelákovice, buď duel o 3.místo od 15:00 nebo finále od 16:45 / jeden z dvojice FK Jablonec / ČR / – FC Zbrojovka Brno / ČR /), v rámci turnaje Ministerský pohár v Česku