Sekera se proti Němcům setká se spoluhráčem Ehrhoff: Budou hrát do těla

HELSINKI – Kapitán německé hokejové reprezentace na mistrovství světa v Helsinkách Christian Ehrhoff (30) se nevydržel jen nečinně dívat na neúspěchy týmu v této sezoně a po slovní kritice se rozhodl pomoci mu na šampionátu na severu Evropy. Obránce je největší hvězdou německého družstva, které v pondělí odpoledne v 15:15 narazí na Slováky.

Německo zbabrali olympijskou kvalifikaci, v níž doma neuspělo a skončilo druhé za postupujícím Rakouskem. Ehrhoff po tomto neúspěchu podrobil kritice mužstvo i vedení svazu.Po příjezdu do Helsinek ho trenér Pat Cortina jmenoval kapitána a je lídrem na ledě iv kabině.

” jeho profesionalita, pracovní morálka a absolutní snaha o úspěch jsou pro mužstvo přínosem, “ popsal Cortina svého svěřence.

Ehrhoff by chtěl v německém dresu navázat na rok 2010, kdy tým dovedl jako lídr defenzivy do semifinále světového šampionátu. Stalo se to po neúspěších na MS 2009 ve Švýcarsku, kde se Němci zachránili jen díky tomu, že o rok později organizovali turnaj, a na zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru. Po neúspěchu na MS ve Stockholmu a olympijské kvalifikaci by mužstvo potřebovalo úspěch jako sůl.Ehrhoff má za sebou vydařenou sezónu v Buffalu, v 47 utkáních vstřelil 5 gólů a přidal 22 asistencí. V NHL už hrál i za San Jose a Vancouver.

Největší německou hvězdu velmi dobře zná z působení v Buffalu slovenský obránce Andrej Sekera. Oba se už setkali iv Helsinkách.

“Mluvili jsme spolu při rozcvičce před tréninkem. Nerozebírali jsme však náš zápas a ani další souboje. Popřáli jsme si jen hodně štěstí,” řekl Andrej Sekera.

Bojnický rodák očekává s Němci těžký duel. Oběma týmům půjde o získání výhody v boji o čtvrtfinále, ke kterému je přiblíží vítězství.

“Na tomto turnaji není slabé mužstvo. Přesvědčili jsme se o tom i loni. Každý jeden zápas bude těsný a rozhodovat budou maličkosti.Jinak to nebude ani s Německem, “ tvrdí Sekera.

Sekera varuje i před dalšími hráči Německa. Nebezpečí nebude hrozit jen od Ehrhoffa. ” Na ledě je pět hokejistů a všichni musí táhnout za jeden konec provazu. Jinak nemají šanci uspět. Není to o jednotlivcích, ale o patce. Němci budou hrát do těla, dobře bruslit. Očekávám kvalitní duel, “ dodal Sekera.