Je pekné, keď sa dieťa učí prvé príjemné s užitočným a potom recituje

Je pekné, keď sa dieťa učí prvé príjemné s užitočným a potom recituje básne pred akýmkoľvek publikom. Ale čo robiť, keď máte učiť báseň nutne (nastavenej v záhrade, v hudobnej škole, atď), a dieťa nesúhlasí s ním “Za nič na svete?”
64635
Dieťa môže odmietnuť, pod rôznymi zámienkami, “nemôžem”, “nechcem”, alebo jednoducho žiadne vysvetlenie prijať a ísť o ich podnikania. Tento dôvod pre neochota je zvyčajne rovnaký: príliš veľa nových Banaby.sk- detska postel nábytok informácií pamätať. Mozog je malý muž sa len snaží chrániť pred zahltenie informáciami.

V tomto prípade pomáha niekoľko málo trikov. Po prvé, ak vaše dieťa odmieta, treba upokojiť dieťa (upokojiť svoju ostražitosť). “No, – zhodneme – učiť báseň, nebudeme. No tak, ja len tak povedať, a opakujte po mne. ” Povinné podmienkou, že je potrebné mať na pamäti: môžete povedať len jeden Banaby.sk- detska postel nábytok riadok básne. V tomto prípade sa dieťa bude ľahké zopakovať po tebe, a on nebude cítiť stres informácií.

Ďalší krok – zistiť, či sa jedná o báseň, slová alebo frázy, ktoré sú nezrozumiteľné pre dieťa. Ukazuje sa, že je to celkom jednoduché: opakovanie dieťa bude buď pletú podivné slovo, alebo dokonca odmietnuť opakovať linku , kde je nepochopiteľná frázy pre neho. Z tohto dôvodu je nutné vysvetliť dieťaťu, čo robí toto slovo alebo frázu a dať viac príkladov, kde a ako môžete aj naďalej používať toto slovo (frázu).

Keď všetky cudzie slová vysvetlil, začne proces učenia sa. Opakujte prvý riadok básne. A ak začne dieťa povedať toto miesto bez váhania, na druhej riadenie by nemala byť. Ak je jeden riadok pamätal, môžete začať učiť druhý. Keď je druhý riadok, a opakované ľahko a plynule spájajúci dva riadky. A teraz povieme okamžite dva riadky, znova tak dlho, kým sa dieťa začne rozprávať sám tieto dva riadky. Potom môžete pristúpiť k tretej a tak ďalej. To znamená, nevedomky sa dieťa môže naučiť celú báseň.

No, ak taká metóda nefunguje lacne detske postielky, a dieťa stále pokračuje v odpore, budete musieť ísť do krajnej opatrení – potrebu prijať dieťa ako berieme reklama – nekonečné opakovanie. Začnú prednášať báseň v prítomnosti dieťaťa pre seba. Opakujte to úplne trikrát (viackrát, bude to nepárne), a potom začne spievať nekonečne o jeden – dva riadky, v závislosti od ich veľkosti. Je dôležité, aby si sami to páčilo. Čítať s výrazom, dopravu náladu verš intonácia.

Môžete si vziať hračky a usporiadať prezentáciu: dať ich do kruhu, jedna hračka vziať “javisko” – nechal ju hovoriť po zvyšok básne. A potom každý hračka bude opakovať alebo dve línie od zvyšku svoje vynikajúce hlasu. Na konci dieťa zapojený do hry. Opakovanie – mocná zbraň. Nezabudnite, že aj keď detské stoly v skutočnosti to nechcem. Z tohto dôvodu bude celý proces memorovanie dieťa prejsť bez povšimnutia ním.

Existuje jedna veľmi dôležité odporúčania. Nie je nutné naučiť dieťa s viac ako dvoma linkami v jednom dni. Týždeň – veľmi normálny život, naučiť sa správnu dovolenku báseň.

Mimochodom, tento spôsob zapamätanie známe už od staroveku. To je nazývané “akumulácia systém”. To bolo používané Indy a iné národy pri prevode ich posvätných a filozofických doktrín. Kľúčom k tajomstvo tejto metódy spočíva v tom, počnúc najmenší a postupným pridávaním častého opakovania.

Opakovanie je veľmi dôležité, pretože to robí revidovať naučil a prehĺbiť dojem zakaždým. Ako je častá recidíva tiež slúži k hladké línie detské stoly, pretože každý riadok je upevnený na predchádzajúce a následné, a všetko sa zdá odučili spolu súčasne. Pri použití tejto metódy, môžete ľahko vyvíjať pamäť dieťaťa, a bude schopný zapamätať viac riadkov. Ale hinduistickí učenci varujú pred predčasným zapamätať si príliš veľa liniek denne, pretože pamäť musí zvyknúť na prácu postupne.